Zoom rakibi Google Meet ücretsiz oldu

Google’ın Zoom rakibi video konferans uygulaması Google Meet ile ilgili yeni bir gelişme daha kaydedildi. Google tarafından kısa bir süre önce yayınlanan resmi blog yazısındaki detaylardan anlaşıldığı kadarı ile en azından bir süre Google Meet ücretsiz olarak yoluna devam edecek. Güvenliği vurgulayarak Zoom ‘ a rakip olduğunu ilerki günlerde görebileceğiz.

Corona virüs nedeni ile Google Meet ücretsiz kullanılacak

Google tarafından şimdiye kadar sadece Google G Suite aboneleri için kullanıma sunulan ve kullanıcılar tarafından oldukça beğenilen çevrimiçi konferans uygulaması, tüm Gmail kullanıcılarına ücretsiz olarak sunulmaya başlanacak. Bu uygulamanın Mayıs 2020’nin ilk haftası itibariyle başlayacağını da belirtmekte fayda var. Google Meet ‘e önümüzdeki günlerde ulaşmak için bildir butonu ile haberi herkesden önce alabilirsiniz. 

Google’ın blog yazısındaki detaylara göre Corona virüs sebebi ile böyle bir karar alınmış. Ancak ne yazık ki bundan sonra tamamıyla ücretsiz olmayacak. Daha sonrasında 60 dakika kullanım sınırlaması ile yoluna devam etmesi bekleniyor.

Zoom rakibi denildiği zaman özellikle iş dünyasında ilk akla gelen isim olan ve sıklıkla kullanılan Meet uygulamasını, tüm Gmail kullanıcıları Mayıs 2020 itibariyle deneyebilir. Bunun yapılması için web üzerinden meet.google.com adresine ulaşmak yeterli olacaktır.

Ayrıca Google, yine ücretsiz olarak hem Android hem de iOS mobil işletim sistemleri için Meet’in mobil uygulamasını da bulunduruyor. Nitekim sadece web üzerinden değil, mobil cihazlar üzerinden de ücretsiz olarak kullanmak mümkün. Google ‘ın Meet kullanımı hakkında paylaştığı blog yazısına buradan ulaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir