Whatsapp Güncellenen Beta’da yenilikler sundu!

WhatsApp, çoklu hesap desteğini uygulamasına getirmeye hazırlanıyor. WhatsApp’ın WhatsApp Beta v2.20.110 sürümünde ortaya çıkan bilgilere göre WhatsApp’ın yeni çoklu hesap desteği kullanıcılarının hizmetine sunacak.

WhatsApp kullanıcılarının deneyimini artırmak için beta deneyimine katılanlara yeni bir güncelleme sundu.En son sürüm WhatsApp Beta v2.20.110 kullancılarına yeni özellikler sunacak.

Çoklu Hesap ile Birden Fazla Cihazda Kullanım

Daha önceden kullanıcıların karşılıklı olarak mesajlarını silebildiği özelliğe ek olarak, birden fazla cihaz desteğini de getiriyor. WABetainfo ‘nun yapmış olduğu habere göre WhatsApp, kullanıcıların farklı cihazlarda, aynı WhatsApp hesabında oturum açmasına izin verecek ayrı bir özellik üzerinde de çalışıyor.

Kullanıcılar böylece tek numara ile iki cihaz kullanabilecekler. Yani telefonunuzda kullandığınız hesabı ek olarak başka bir cihazda örneğin tabletinizde de kullanabileceksiniz. WhatsApp Web veya masaüstü uygulamalarının aksine, bu özellik sürekli bağlı kalmayı gerektiren bir cihaz gerektirmez. Bir hesaba ikinci yeni cihaz eklendiğinde, şifreleme anahtarları güncelleniyor. Özelliğin henüz geliştirilme aşamasında olduğunu söylemekte fayda var. WhatsApp Beta v2.20.110 başka özelliklerde bulunuyor.

Süresi dolan mesajlar 

Daha öncesinde WhatsApp’ın kendini imha eden mesajlar özelliği de ilk olarak “Kaybolan Mesajlar” ismiyle söz edildi. Bu özellik yalnızca gruplar için geçerliydi. Birkaç hafta önce, bu özellik farklı bir isimle “Mesajları sil” olarak ortaya çıktı. Bunun yanı sıra grup sohbetlerinden ayrı olarak özel görüşmelerde de aynı özelliğin desteklendiği görüldü. Artık özellik “Süresi Dolan Mesajlar” olarak adlandırılıyor ve hem grupları hem de özel mesajları hedef alıyor.

Süresi dolan mesajlar; 1 gün, 1 hafta veya 1 ay gibi farklı tarih süreleri ile  karşı tarafa gönderilebilecek. Mesajlar bu sürenin tamamlanmasından sonra sohbetten otomatik olarak kaybolacak. Önceki sürümlerde yer alan “1 saat” seçeneği şimdi kaldırılmış gibi görünüyor.Tabi güncellemenin herkese sunulmasından sonra kesin bilgilere ulaşılabilecek. “Süresi Dolan Mesajlar” yalnızca gruptaki yöneticiler tarafından görülebiliyor.

Bu Yeni Özellikler Ne Zaman Gelecek ?

Şuan betada olan “Çoklu cihaz desteği” gibi, “Süresi dolan mesajlar” da henüz geliştirilme aşamasında ve kullanıcılardan alınan geri dönüşlere göre yakın zamanda kullanıcılara sunulması bekleniyor. Daha fazlası için…

 

Whatsapp Güncellenen Beta’da yenilikler sundu!” için bir yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: