Whatsapp Grupları Takip Edilecek Mi?

Corona Virüsü Türkiye’de görüldüğünden beri bir çok önlem alındı. Sosyal platformlardan corona virüs hakkında yanlış bilgilendirmeler yapanlar hakkında yasal işlemler yapılırken , son zamanlarda Whatsapp grupları hakkında dedikodular gündeme geldi. Dedikodulara göre, WhatsApp gruplarındaki yazışmalarda suç niteliği taşıyan asılsız içeriklerin sahipleri hakkında işlem yapılacağı belirtilmişti. Ancak son yapılan açıklamalara göre, WhatsApp grupları takip edilecek iddiası yalanlandı.

İddialar hakkında  AK Parti Gaziantep Milletvekili Ali Şahin Twitter hesabından bir açıklamalarda bulundu.

WhatsApp grupları takip edilecek iddiası asılsız!

Sosyal medya platformlarında Corona virüsü hakkında yayılan asılsız söylentilerin önüne geçilmesi amacıyla denetimler gerçekleştiriliyordu. Halkı yanlış bilgiler ile paniğe sürüklemenin önüne geçmek ve bu doğrultuda insanların doğru bilgiye daha kolay ulaşması amacıyla çalışmalar gerçekleştiriliyor. Son günlerde yayılan WhatsApp gruplarının bu amaçla kontrol edileceği söylentisi ise gerçeği yansıtmıyor.

Whatsapp grupları ile ilgili TBMM’de kanuni düzenleme gibi dolaşan asılsız bir haber ve ses kaydı var. TBMM’de Pazartesine kadar görüşeceğimiz yasa tasarısı içerisinde böyle bir kanun maddesi olmadığı gibi görüşülen yasa İnfaz Yasasıdır. İtibar edilmemeli!

Whatsapp grupları takip edilmesi, Meclis’te görüşmeleri süren infaz paketine ekleneceği de iddialar arasında yer almıştı. Anadolu Ajansı’nın haberine göre bu iddialar yetkili kurumlar tarafından yalanlandı. Böyle bir düzenlemenin gündemde olmadığı ve iddiaların gerçek olmadığı belirtildi. Ayrıca, konuyla ilgili TBMM‘de böyle bir durumun söz konusu olmadığını belirtti. Son olarak da WhatsApp grupları takip edilecek diye belirten ses kaydının da asılsız olduğu AK Parti Gaziantep Milletvekili Ali Şahin tarafından belirtildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir