Whatsapp sınırlarını zorluyor : Zoom’a rakip

Whatsapp görüntülü konuşma sistemini yeniden geliştiriyor. Corona virüs sonrasında evden çalışmaya geçen şirketler ve evde kalan insanlar evinde en çok görüntülü konuşma sistemlerine yoğunluk gösterdi.

Whatsapp görüntülü konuşma sistemi değişiyor

Kısa bir süre önce yayımlanan bir güncelleme, grup halinde gerçekleştirilen görüntülü konuşmalardaki kişi sayısı sınırını 4 kişiden 8 kişiye yükseltmişti. Kullanıcıları mutlu eden bu güncelleme sonrasında bu yeni özellik , bir daha değişime uğrayacak gibi.

WABetaInfo’ya göre henüz kodlaması tamamlanmamış olan bu güncelleme, Facebook’un Messenger Rooms uygulaması ile bağlantılı bir şekilde çalışacak. Eğer söz konusu yenilik hayata geçirilirse görüntülü grup görüşmelerindeki kişi sınırı 8 kişiden 50 kişiye yükseltilecek. 

Daha önceki yapılan haberlerde Whatsapp’ın gelecek yeni güncellemesinde hem akıllı telefonlarda hem de bilgisayarlarda kullanılacak. WABetaInfo tarafından paylaşılan görsellere baktığımızda bir kamera sembolü görüyoruz. Görüşmeye davet edilen kullanıcılar, Messenger Room uygulamasına yönlendirilecek.

Bunlara ek olarak Messenger Room’dan gelen çağrıların uçtan uca şifrelenmediği de ortaya çıkan bilgiler arasında yer alıyor. Bu özelliği kullanmak için bir Facebook hesabına ihtiyaç duyulmayacağı biliniyor. Birçok kişi şimdiden bu sistemin sorunsuz bir şekilde çalışmasını istiyor. Sistem sorunsuz bir şekilde çalışınca epeyce kullanıcısı olacak gibi duruyor.

Facebook’un çatısı altında hizmet veren WhatsApp, henüz bu projeyi hayata geçirip geçirmeyeceği konusunda bir duyuru yapmadı. Şu an için çok az kullanıcıya açık olan yeni özelliğin dağıtılmama ihtimali de bulunuyor

Sizce bu güncelleme gelecek mi? Gelirse sonrasında 50 olan sayı 100’e çıkar mı? Bizce gelişen Google Meet ve Whatsapp görüntülü konuşma sistemleri ilerki zamanlarda Zoom ‘u bizlere unutturacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir