Whatsapp corona virüs güncellemesi

Corona virüs sonrasında popüleritesi daha da artan günümüzün en popüler mesajlaşma uygulaması WhatsApp corona virüs konusunda yeni bir güncelleme getirdi. “Sosyal mesafe” ve “Evde Kal” gibi son günlerde sıkça karşımıza çıkan uyarılar ‘Evde Hep Birlikte’ adı altında sticker olarak yani çıkartma haline geldi.

WhatsApp corona virüs güncellemesi: Evde Hep Birlikte

Dünya Sağlık Örgütü ile ortak bir çalışmanın sonucunda ortaya çıkan çıkartma paketi 21 çıkartmadan oluşuyor. Pijamalarla evden çalışmak, ellerimizi yıkamak , sosyal mesafeyi korumak ve evde kalmak gibi günümüz corona virüs koşulları vurgulanıyor.

Sağlık çalışanlarını kahraman olarak gösteren çıkarmalarda WhatsApp ve DSÖ tarafından çıkartmaların arasına eklenmiş. Şu anda kullanıma sunulan çıkartmalar Arapça, Fransızca, Almanca, Endonezyaca, İtalyanca, Portekizce, Rusça, İspanyolca ve Türkçe için dillere uygulanmış durumda.

Alıntı – Shifdelete.net

Yani çıkartmaları yüklediğinizde Türkçe olduklarını göreceksiniz. Yüklemek için yapmanız gereken WhatsApp’ta çıkartmaların olduğu bölümü açmak ve sağ tarafta yer alan + simgesine tıklayarak bu paketi yüklemek. Daha sonra hemen kullanmaya başlayabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir