Son dakika ! Bakan Koca açıkladı: Ölü sayısı 30, toplam vaka sayısı 1236 oldu.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’dan Corona Virüsü ile ilgili bir son dakika açıklaması daha geliyor… Geçtiğimiz günlerde ilk ölümün meydana geldiğinin açıklanmasının ardından bugün de Türkiye’de Corona Virüs vaka sayısı ve ölü rakamı merak ediliyor.

Türkiye de dahil birçok ülkeye yayılan Corona virüsünün dünya genelinde bulaştığı kişi sayısı 308 bin 500’ü geçti. Dünya genelinde yeni tip corona virüsü vaka sayısını 308 bin 547 olarak bildirildi. Türkiye’deki vaka sayısının yükselmesiyle birlikte ise İçişleri Bakanlığınca, 65 yaş üzeri ve kronik rahatsızlığı olanlara yönelik sokağa çıkma kısıtlamasıyla ilgili istisnalar belirlendi.
Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’dan corona virüsle ilgili son dakika açıklama geldi. Bakan Koca yaptığı açıklamada, “ BUGÜNE KADAR toplam 20.345 test yapıldı, 1.236 tanı kondu,hepsi yaşlı 30 hastamızı kaybettik. Hastalık ülkemizde yokken, ” yok ” dedik.Şimdi gün gün durumu açıklıyoruz. Şeffaflığımızla sizi tedbire de davet ediyoruz. Tedbirli olalım.Bu ülke, bu tehdide yenik düşmeyecek. ” ifadelerini kullandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir