Instagram Müzik Türkiye’de!

Türkiye’deki kullanıcılar hikayelerine müzik ekleyebilecek

Uzun bir bekleyişin ardından Instagram müzik ekleme özelliğini Türkiye’deki kullanıcılarına açtı. Peki, hikayeye müzik nasıl eklenir? Intagram Müzik nasıl kullanılır? Gelin, şimdi bu detaylara yakından göz atalım.

Türkiye’de milyonlarca kullanıcısı olan Instagram’a beklenen özellik eklendi. Uzun süredir pek çok bölgede kullanılan bu özellik, Instagram hikayelerine müzik eklenmesine olanak sağlıyor. Bu özellik Instagram dışında  Facebook için de geçerli olacak.

Instagram Hikayelerine Müzik Ekleme

Bir çok ülkede aktif kullanılan hikayelere müzik ekleme seçeneği Türkiye’de aktif oldu. Yeni özellikle birlikte Instagram ve Facebook hikayelerine 39 milyon şarkı içeren kütüphaneden müzik ekleyebilecekler. Instagram Müzik özelliğini henüz göremiyorsanız, uygulamanızın güncelliğini kontrol etmeniz gerekiyor. Güncel uygulamaya sahip olanlar gün içerisinde bu özelliği kullanmaya başlayabilecek. Sunulan müziklerin tamamı lisanslı olduğu için ses kaliteli oldukça iyi seviyede. Bu sayede arka planda müzik açılarak çekilen hikayelere kıyasla çok daha kaliteli. Kullanıcılara sunulan tek avantaj ses değil. Aynı zamanda eğer var ise eklediğiniz parçanın sözlerinin ekranda görüntülenmesini sağlayabiliyorsunuz.

Instagram Hikayelerine Müzik Nasıl Eklenir?

Herhangi platform farketmeksizin Android , Ios için ;

  • Instagram uygulamasını açın ve sol üst kısımdaki “Kamera” simgesine dokunarak Instagram Hikayeler’e geçiş yapın.
  • Yeni bir hikaye çekin ya da eski bir hikayenizi seçin.
  • Hikayeyi oluşturduktan sonra ekranı yukarı doğru kaydırın ya da Hikayeyi oluşturduktan sonra ekranın üst kısmında yer alan “Çıkartmalar” simgesine ve ardından Müzik etiketine dokunun. 
  • Bu bölümde popüler müziklerden birisini seçebilir veya arama bölümünü kullanarak eklemek istediğiniz müziğin kütüphanede olup olmadığını görebilirsiniz.
  • Müziği seçtikten sonra müziğin önizlemesini dinleyebilirsiniz. Müziğin istediğiniz bölümünü seçebilir. Şarkı sözlerini kapatıp açabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir